Чи включається до первісної вартості об’єкта основних засобів сума винагороди посереднику

14

ПРОБЛЕМА

Чи включається до складу первісної вартості об’єкта основних засобів при купівлі його за договором комісії сума винагороди, сплачена посереднику?

РІШЕННЯ

Витрати платника податку на виплату винагороди посереднику (брокеру, комісіонеру, агенту тощо) за надані ним посередницькі послуги при купівлі основних засобів не включено до переліку витрат, з яких складається первісна вартість основних засобів, визначеного пунктом 146.5 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 14.1.27 ПК витратами визнається сума будь-яких витрат платника податку, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається вибуття активів або збільшення зобов’язань (зменшення власного капіталу). Витрати господарської діяльності, до яких розділом III Податкового кодексу прямо не встановлено обмежень щодо їх включення до складу витрат, включаються до складу інших витрат (пп. 138.12.2 ПК).

Таким чином, при купівлі основних засобів за договором комісії витрати платника податку на виплату винагороди посереднику (комісіонеру) за надані ним посередницькі послуги не збільшують первісну вартість основного засобу, а включаються до складу інших витрат (пп. 138.12.2 ПК).

Зазначені витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено, за правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК), та відображаються у рядку 06.4.39 додатка ІВ до декларації про прибуток з перенесенням до рядка 06.4 декларації.

Витрати на виплату винагороди посереднику при купівлі основних засобів за договором комісії мають бути підтверджені первинними документами про здійснення таких витрат (п. 138.2 ст. 138 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах