Чи відносяться до витрат у податковому обліку сплати за страхування транспортних засобів

6

ПРОБЛЕМА

Підприємство сплатило за страхування цивільно-правової відповідальності «третіх осіб» і водіїв транспортних засобів, що знаходяться у складі основних засобів. Чи можна всю суму одразу включити до витрат? Чи варто розбити її на 12 календарних місяців і списувати у витрати 1/12 частину суми щомісячно?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 140.1.6 Податкового Кодексу України до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, включаються будь-які витрати із страхування цивільно-правової відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податків, у межах звичайної ціни страхового тарифу, що діяв на момент укладення договору страхування.

На думку редакції, сума, сплачена за договором страхування, включається до складу витрат у розмірі 100%. Страхова компанія у будь-якому випадку випише рахунок і страхові поліси, на підставі цих первинних документів відображається нарахування витрат у бухгалтерському і, отже, в податковому обліку.

Такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони відбулися.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах