Як обліковувати придбання рекламної вивіски в бухгалтерському та податковому обліку

5

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець виготовляє для підприємства на загальній системі оподаткування рекламні зовнішні вивіски (розробка дизайну, придбання матеріалів, установка або монтаж) загальною вартістю близько 5000 грн. за одну вивіску. Чи може підприємство враховувати такі вивіски на забалансовому рахунку, а вартість послуг віднести до витрат? Які проводки застосовувати?

РІШЕННЯ

Зазначені витрати пов’язані з придбанням основних засобів, оскільки вартість виготовлення вивіски становить більше 2500 грн.

Згідно з пунктом 144.1 Податкового кодексу України (ПК) такі витрати підлягають амортизації. Відповідно до підпункту 145.1.1 ПК рекламну зовнішню вивіску слід віднести до групи 9 «інші основні засоби» з мінімально допустимим терміном корисного використання 12 років.

Враховувати вивіску на забалансовому рахунку немає потреби, оскільки для цього передбачений балансовий рахунок 1-го класу рахунків.

Бухгалтерські проводки будуть такими:

Д-т 152 К-т 685 — 5000 грн. — придбано рекламну зовнішню вивіску;

Д-т 109 К-т 152 — 5000 грн. — введено в експлуатацію зовнішню рекламну вивіску.

Об’єкт основних фондів амортизують починаючи з місяця, який настає після місяця введення його в експлуатацію (п. 146.2 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах