Чи можна відшкодувати директору витрати на бензин і паркування власного автомобіля у відрядженні

60

ПРОБЛЕМА

Директор на власному авто їде у відрядження, за власні кошти купує бензин і оплачує паркування автомобіля. Чи можна такі витрати відшкодувати директорові? Чи є такі витрати витратами на відрядження й чи можна їх зарахувати до витрат, якщо є підтвердні документи?

РІШЕННЯ

Витрати директорові відшкодувати можна, але вони не є витратами на відрядження й не включаються до витрат при розрахунку податку на прибуток.

Відповідно до абзацу другого підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) витрати на проїзд можуть бути включені до складу витрат платника податків тільки за наявності підтвердних документів, які засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних розрахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за усіма видами транспорту, у т. ч. чартерних рейсів.

Найімовірніше, передбачених вказаним підпунктом документів у підприємства немає, тому відшкодування витрат на бензин та паркування для власного автомобіля вважатимуть фінансуванням особистих потреб фізичної особи відповідно до абзацу шостого підпункту 139.1.1 ПК.

Витрати на бензин та паркування у поїздці можуть бути відшкодовані директорові за рішенням засновників. Проте у цьому випадку відшкодування витрат з метою оподаткування ПДФО вважатимуть наданням додаткового блага згідно з підпунктом «г» підпункту 164.2.17 ПК (п.167.1 ПК).

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, що затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 №59, у редакції наказу Мінфіну від 17.03.2011 №362, обов’язкова тільки для державних службовців та бюджетників. Тому компенсувати витрати директора (частково) можна, затвердивши збільшений розмір добових у наказі про відрядження (у межах розміру, передбаченого абзацом четвертим підпункту 140.1.7 ПК, і у випадках, передбачених абзацом одинадцятим цього підпункту).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Освітні заходи

Семінар «Все про ПДВ і перевірки у 2017 році»

10 лютого 2017 року, Київ


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль