• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » До рахунка готелю включено витрати на проживання та сніданок: як правильно відшкодувати відрядженому працівникові

До рахунка готелю включено витрати на проживання та сніданок: як правильно відшкодувати відрядженому працівникові

6

ПРОБЛЕМА

До рахунку з готелю включено витрати на проживання — 200 грн., сніданок — 50 грн., разом — 250 грн. Як відшкодовувати ці витрати, а також добові?

РІШЕННЯ

Починаючи з 01.04.2011 витрати на харчування, вартість якого включена до готельних та інших рахунків на оплату проживання, оплачуються відрядженим працівникам, за рахунок добових витрат.

Цю норму закріплено у пункті 5 частини II Інструкції про службові відрядження в межах України і за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, а також у пункті 2 постанови КМУ «Про суми і склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами і організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98. Отже, вартість сніданку не відшкодовується відрядженому працівникові.

Відповідно до підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України підлягають відшкодуванню витрати на проживання в повному обсязі за наявності належно оформлених документів. Тобто 200 грн. треба працівникові відшкодувати. Також до складу витрат включаються не підтверджені документально добові витрати — в розмірі не більше як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня поточного року, за один календарний день при відрядженнях по Україні.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах