Чи можна оплатити добові у разі завчасного виїзду працівника у відрядження для посадки на літак

23

ПРОБЛЕМА

Працівник їде у відрядження до Великобританії, виліт із м. Києва. За день до початку відрядження, у вихідний день, він приїжджає до Києва і зупиняється у готелі. Чи може підприємство виплатити добові за цей день, якщо немає посвідчення про відрядження?

РІШЕННЯ

Питання відрядження працівників підприємства визначають самостійно внутрішніми документами (положеннями, інструкціями тощо) або приймають умови Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Відповідно до Інструкції № 59 днем вибуття у відрядження вважається день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника. За кожен день перебування працівника у відрядженні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками) йому виплачуються добові.

Виходячи з цього, якщо перебування в Києві було частиною маршруту відрядженого працівника, то день перебування у Києві підприємство повинно включити до загальної кількості днів перебування працівника у відрядженні.

Щодо посвідчення про відрядження, то з 22.07.2011 наказом Мінфіну від 21.06.2011 № 738 його скасовано. Відтепер документами, які свідчать про перебування працівника у відрядженні, є наказ про відрядження та відповідні підтвердні документи про здійснення цього відрядження (транспортні квитки або транспортні рахунки, у т. ч. електронні квитки за наявності посадкового талона та документа про сплату, рахунки, отримані із готелів або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхові поліси, відмітки в закордонному паспорті, які свідчать про перетин кордону, тощо).

В наказі рекомендується обов’язково вказати пункти відправлення та прибуття, маршрут з необхідними зупинками (у цьому випадку — з зупинкою на ніч у м. Києві), дату відправлення та прибуття, мету відрядження, тощо. Добові обчислюються виключно на підставі зазначених документів, посвідчення про відрядження працівник не надає.

Отже, у наведеній ситуації підприємство має право відшкодувати добові відрядженому працівнику за всі дні, включаючи день перебування у готелі.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль