• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Чи є податкові витрати у держпідприємства при здійсненні витрат на відшкодування пільгових пенсій працівникам і на утримання вищестоящої організації

Чи є податкові витрати у держпідприємства при здійсненні витрат на відшкодування пільгових пенсій працівникам і на утримання вищестоящої організації

12

ПРОБЛЕМА

Чи включаються у податковому обліку до складу витрат державного підприємства витрати на відшкодування пільгових пенсій працівникам і витрати на утримання вищестоящої організації?

РІШЕННЯ

Особи, що мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, визначені у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Відповідно до підпункту 138.10.4 Податкового кодексу України до складу інших операційних витрат включаються:

відшкодування пенсійному фонду сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до підпункту «а» статті 13 Закону № 1788;

суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до підпунктів «б»-«з» статті 13 Закону № 1788.

Що стосується витрат на утримання вищестоящої організації, відзначимо, що ані податкове, ані господарське законодавство не оперує подібними категоріями. Відображення таких витрат у податковому обліку залежить лише від зв’язку цих витрат з господарською діяльністю і від юридичного обов’язку організації здійснювати такі витрати.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль