Чи включаються до податкових витрат суми комунальних послуг при оренді офісу у підприємця

6

ПРОБЛЕМА

Підприємство орендуємо офіс у підприємця. Він виставляє рахунки за світло, воду, тепло згідно з показниками лічильників. Чи можна включити до податкових витрат суми по цих рахунках?

РІШЕННЯ

Все залежить від того, яке саме приміщення орендує підприємство під офіс: нежитлове чи житлове.

Якщо підприємець надає під офіс власне нежитлове приміщення, ніяких проблем у орендаря не виникає ні з орендною платою, ні з комунальними платежами. На підставі підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати у повному обсязі можна включити до складу адміністративних витрат.

Коли підприємство під офіс орендує квартиру, орендну плату включати до складу витрат однозначно не можна. Рахунки на сплату комунальних послуг та електроенергії в офісі, розміщеному в квартирі, підприємство не має права включати до складу витрат, оскільки квартира, в якій розміщений офіс, не переведена у нежитловий фонд згідно з нормами Житлового кодексу Української РСР, який є чинним і на сьогоднішній день.

На підставі цього можна зробити висновок, що понесені витрати не можуть вважатися пов’язаними з господарською діяльністю підприємства. Для включення до складу витрат орендаря вартості комунальних послуг необхідно, щоб сума послуг підтверджувалася первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухобліку (п. 138.2 ПК), тобто у разі самостійної сплати орендарем житлово-комунальним підприємствам платежів згідно з показниками приладів обліку відповідно до договорів про надання таких послуг.

Для цього у договорі оренди має бути передбачено, що орендодавець надає орендарю повноваження щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальниками теплової та електроенергії. Якщо договори на постачання комунальних послуг буде укладено орендарем з підприємствами комунальних служб та постачальниками електроенергії, то податкові витрати підприємство збільшує на суму комунальних послуг згідно з активами поставлених послуг, використовуючи пряму норму закону (пп. 138.1 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах