Чи включаються до податкових витрат суми комунальних послуг при оренді офісу у підприємця

16

ПРОБЛЕМА

Підприємство орендуємо офіс у підприємця. Він виставляє рахунки за світло, воду, тепло згідно з показниками лічильників. Чи можна включити до податкових витрат суми по цих рахунках?

РІШЕННЯ

Все залежить від того, яке саме приміщення орендує підприємство під офіс: нежитлове чи житлове.

Якщо підприємець надає під офіс власне нежитлове приміщення, ніяких проблем у орендаря не виникає ні з орендною платою, ні з комунальними платежами. На підставі підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати у повному обсязі можна включити до складу адміністративних витрат.

Коли підприємство під офіс орендує квартиру, орендну плату включати до складу витрат однозначно не можна. Рахунки на сплату комунальних послуг та електроенергії в офісі, розміщеному в квартирі, підприємство не має права включати до складу витрат, оскільки квартира, в якій розміщений офіс, не переведена у нежитловий фонд згідно з нормами Житлового кодексу Української РСР, який є чинним і на сьогоднішній день.

На підставі цього можна зробити висновок, що понесені витрати не можуть вважатися пов’язаними з господарською діяльністю підприємства. Для включення до складу витрат орендаря вартості комунальних послуг необхідно, щоб сума послуг підтверджувалася первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухобліку (п. 138.2 ПК), тобто у разі самостійної сплати орендарем житлово-комунальним підприємствам платежів згідно з показниками приладів обліку відповідно до договорів про надання таких послуг.

Для цього у договорі оренди має бути передбачено, що орендодавець надає орендарю повноваження щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальниками теплової та електроенергії. Якщо договори на постачання комунальних послуг буде укладено орендарем з підприємствами комунальних служб та постачальниками електроенергії, то податкові витрати підприємство збільшує на суму комунальних послуг згідно з активами поставлених послуг, використовуючи пряму норму закону (пп. 138.1 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль