Списання бракованого товару у податковому обліку

5

ПРОБЛЕМА

Як у податковому обліку відобразити списання бракованого товару?

РІШЕННЯ

Списання бракованого товару вплине як на ПДВ, так і податок на прибуток. Підприємству, яке отримало бракований товар, необхідно повернути його продавцеві й отримати назад свої кошти, якщо вони були сплачені. Якщо у договорі між контрагентами передбачено порядок повернення товару при встановленні його браку, спиратися можна на відповідний пункт договору.

Порядок зменшення витрат передбачено пунктом 140.2 Податкового кодексу України (ПК). Якщо після продажу товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, у т. ч. перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари продавцю, платник податку — продавець та платник податку — покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.

Податковий кредит також необхідно відкоригувати. Якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п. 192.1 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах