Відшкодування витрат на проїзд у метро у відрядженні

6

ПРОБЛЕМА

Чи можна відшкодувати відрядженому працівнику витрати на проїзд у метро? Як підтвердити такі витрати?

РІШЕННЯ

Ні, не можна, оскільки відсутні підтвердні документи.

Можливість відшкодування витрат на проїзд у метро Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, у редакції наказу Мінфіну від 17.03.2011 № 362 (далі — Інструкція № 59), не заперечується, а навіть передбачається.

Зокрема, відрядженому працівнику незалежно від країни відрядження відшкодовуються витрати на проїзд міським транспортом загального користування (крім таксі), до якого належить і метро, відповідно до маршруту, погодженого керівником, та на орендованому транспорті за місцем відрядження згідно з підтвердними документами (п. 6 р. І та пп. «а» п. 7 р. ІІI Інструкції № 59). Але зазначені витрати відшкодовуються лише за наявності підтвердних документів. Оскільки на проїзд у метрополітені на території України транспортні квитки не видаються, то компенсація таких витрат працівнику, відрядженому по Україні, неможлива.

Щодо користування послугами метро під час закордонного відрядження зазначимо, що в метрополітенах деяких країн видаються документи про проїзд.

Отже, якщо після повернення із закордонного відрядження працівник надасть бухгалтерії підтвердні документи, то йому будуть відшкодовані його витрати.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах