Чи включаються витрати на вакцинацію до складу податкових витрат

5

ПРОБЛЕМА

Керівництво підприємства прийняло рішення провести вакцинацію працівників проти грипу. Чи можна такі витрати включити до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 138.1 Податкового кодексу України (ПК) до складу витрат платника податку включаються витрати операційної діяльності та інші витрати. До складу загальновиробничих витрат, які належать до витрат операційної діяльності, включаються витрати на охорону праці, техніку безпеки, понесені відповідно до законодавства (абз. «є» пп. 138.8.5 ПК).

Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ охорона праці — це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я та працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Разом з тим суми витрат на охорону праці, що відносяться до витрат юридичної особи, яка використовує найману працю, визначаються згідно з Переліком заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затвердженим постановою КМУ від 27.06.2003 № 994. У цьому переліку не зазначено такий захід, як проведення профілактичних щеплень від грипу, тому й немає підстав відносити його до складу податкових витрат.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах