Як відобразити оренду гаража в неробочий час у складі податкових витрат

12

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало автомобіль для використання в господарській діяльності. Чи відноситься до податкових витрат плата за оренду гаража для автомобіля в неробочий час?

РІШЕННЯ

Згідно з абзацом «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України(ПК) до адміністративних витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування у складі інших витрат, включаються витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у т. ч. оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона).

Зазначимо, що господарська діяльність — це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, яка спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПК).

Відповідно до пункту 153.7 ПК оподаткування операцій з лізингу (оренди), концесії здійснюється в особливому порядку. Зокрема, орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.

Отже, якщо автомобіль обліковується як основний засіб, а значить використовується в господарській діяльності, то плата за оренду гаража для автомобіля в неробочий час враховується у складі витрат підприємства згідно з вищезазначеним пунктом ПК.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах