Як включати до податкових витрат курсову різницю за кредитом, отриманим від нерезидента з офшорної зони

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало кредит від нерезидента з офшорної зони. За підсумками кварталу, при перерахунку заборгованості з кредиту за курсом НБУ виникла курсова різниця. Чи поширюється обмеження у розмірі 85% на включення курсової різниці до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 153.1.3 Податкового кодексу України (ПК) визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.

Пунктами 7 та 8 П(С)БО № 21 «Вплив змін валютних курсів» передбачено, що лише монетарні заборгованості, виражені в іноземній валюті, підлягають перерахунку на день їх погашення та на дату балансу.

Враховуючи вищевикладене, суми отриманого кредиту та відсотків в іноземній валюті, будучи монетарними статтями балансу, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату отримання кредиту, погашення кредиту чи відсотків, та на дату балансу. Курсові різниці від такого перерахунку відображаються у складі доходів або витрат платника податку.

При цьому витрати платника податку на прибуток з оплати вартості послуг, здійснених на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, включаються до складу витрат такого платника податку в сумі, що становить 85% вартості цих послуг (п. 161.2 ПК).

Таким чином, курсові різниці, які виникають на дату балансу при перерахунку заборгованості з кредиту, отриманого від нерезидента з офшорним статусом, включаються до складу витрат у розмірі 85% від’ємного значення курсових різниць.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах