Чи потрібна ділова віза для відрядження до Росії та чи включається до витрат вартість туристичної візи

28

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство включити до складу витрат вартість туристичної візи до Росії директору-іноземцю для поїздки у відрядження? Чи має бути тільки ділова віза?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України витрати на оформлення дозволів на в’їзд (віз) включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства і підтвердження про сплату. Такими документами є: запрошення сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю підприємства; укладений договір (контракт); інші документи, що свідчать про бажання сторін встановити цивільно-правові відносини; документи, що підтверджують участь особи, яка відряджається, в переговорах, конференціях.

Згідно з інформацією, отриманою з ділових порталів Росії та України в мережі інтернет, для в’їзду на територію РФ громадянам-іноземцям, за винятком громадян країн СНД, а також країн, що підписали з РФ угоду про безвізовий режим, потрібна віза. Таким чином, для громадян України для поїздки у відрядження до РФ не потрібно оформляти візу.

Та все ж краще, коли директор-іноземець матиме ділову візу. Щоб її отримати, потрібен оригінал запрошення від юридичної особи (підприємства, комерційної фірми, навчального закладу), оформлений у територіальному управлінні Федеральної міграційної служби МВС Росії або в Консульському департаменті МЗС Росії. Оскільки таке запрошення також є одним із документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства, бажано завчасно потурбуватися про його наявність. Тоді не буде проблем і з витратами.

Якщо ж подібного запрошення немає, а в документах, які підтверджують сплату, зазначено: «за оформлення туристичної візи», то немає підстав включати такі витрати до складу витрат.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль