Чи потрібна ділова віза для відрядження до Росії та чи включається до витрат вартість туристичної візи

14

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство включити до складу витрат вартість туристичної візи до Росії директору-іноземцю для поїздки у відрядження? Чи має бути тільки ділова віза?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України витрати на оформлення дозволів на в’їзд (віз) включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства і підтвердження про сплату. Такими документами є: запрошення сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю підприємства; укладений договір (контракт); інші документи, що свідчать про бажання сторін встановити цивільно-правові відносини; документи, що підтверджують участь особи, яка відряджається, в переговорах, конференціях.

Згідно з інформацією, отриманою з ділових порталів Росії та України в мережі інтернет, для в’їзду на територію РФ громадянам-іноземцям, за винятком громадян країн СНД, а також країн, що підписали з РФ угоду про безвізовий режим, потрібна віза. Таким чином, для громадян України для поїздки у відрядження до РФ не потрібно оформляти візу.

Та все ж краще, коли директор-іноземець матиме ділову візу. Щоб її отримати, потрібен оригінал запрошення від юридичної особи (підприємства, комерційної фірми, навчального закладу), оформлений у територіальному управлінні Федеральної міграційної служби МВС Росії або в Консульському департаменті МЗС Росії. Оскільки таке запрошення також є одним із документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства, бажано завчасно потурбуватися про його наявність. Тоді не буде проблем і з витратами.

Якщо ж подібного запрошення немає, а в документах, які підтверджують сплату, зазначено: «за оформлення туристичної візи», то немає підстав включати такі витрати до складу витрат.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах