Придбання транспортно-заготівельних послуг у приватного підприємця

10

ПРОБЛЕМА

Перевезення імпортного товару здійснив приватний підприємець. Чи може підприємство витрати на перевезення включити до собівартості продукції?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 138.6 Податкового кодексу України (ПК) собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням ввізного мита і витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу. П(С)БО № 9 «Запаси» також підтверджено включення до собівартості запасів сум, сплачених або належних до сплати постачальнику (без ПДВ), транспортних витрат, ввізного мита, інших витрат, безпосередньо пов’язаних з придбанням товару.

З 01.01.2012 всі витрати, понесені у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок включаються до складу витрат підприємства.

Тому, якщо перевезення товару здійснив приватний підприємець, що сплачує єдиний податок, то підприємство має права включити до собівартості продукції витрати, понесені на оплату послуг такого перевізника.

При цьому ПК також не містить обмежень щодо віднесення до складу витрат придбання підприємством послуг у приватного підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування. У такому разі підприємство має право включити до собівартості продукції та, відповідно, до складу витрат вартість послуг з перевезення товару таким підприємцем, за наявності підтверджуючих первинних документів.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах