Внески в неприбуткову організацію

5

ПРОБЛЕМА

Якщо підприємство на загальній системі оподаткування робить внески в неприбуткову організацію, то яку суму воно може віднести на витрати?

РІШЕННЯ

Відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК) передбачено 2 випадки щодо віднесення коштів, перерахованих на рахунок неприбуткової організації, до складу витрат підприємства, що перебуває на загальній системі оподаткування.

Так, до складу інших витрат, які враховуються при обчисленні податку на прибуток підприємства, включаються суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 ПК, у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 138.10.6 ПК).

Згідно з підпунктом 138.12.3 ПК до складу інших витрат включаються сума коштів або вартість майна, добровільно перераховані (передані) організаціям роботодавців та їх об’єднанням, створеним відповідно до Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» від 22.06.2012 № 5026-VI, у вигляді вступних, членських та цільових внесків, але не більше 0,2% фонду оплати праці платника податку в розрахунку за звітний податковий рік.

Такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах