Податкові наслідки оренди приміщення за адресою, яка відрізняється від юридичної

30

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємство, у якого фактична та юридична адреси різні, включити витрати на оренду приміщення за фактичною адресою до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

При обчисленні об’єкта оподаткування підприємство враховує витрати операційної діяльності та інші витрати на підставі пункту 138.1 Податкового кодексу України (ПК), крім витрат, визначених у пунктах 138.3 та у статті 139 ПК.

Підпунктом 139.1.9 ПК передбачено, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Передача в оренду житлового фонду (приміщень) або землі здійснюється за правилами оперативного лізингу, де передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов’язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування (п. 153.7 ПК).

Тобто, якщо при оренді приміщення (за фактичною адресою) є договори оренди та первинні документи, які фіксують факт здійснення операції з оренди, і приміщення використовується для здійснення операційної діяльності, то платник податків має право відносити до складу податкових витрати, пов’язані з орендою приміщення.

Нагадуємо, що товариство, яке має різні фактичну та юридичну адреси, порушує вимоги абзацу третього частини другої статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV, якою передбачено, що у разі внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи, додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про внесення таких змін. Статтею 1 цього Закону визначено також, що місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Таким чином, витрати на оренду приміщення за фактичною адресою не можна відносити до податкових витрат, оскільки вони не підтверджені документально згідно з підпунктом 139.1.9 ПК.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль