Витрати на навчання працівника, відповідального за пожежну безпеку на підприємстві: податкові наслідки

4

ПРОБЛЕМА

Підприємство (магазин, займається торгівельною діяльністю) направило працівника, який є відповідальним за техніку безпеки на навчання. Чи можна ці витрати включити до складу податкових витрат? Чи потрібно утримати ПДФО з доходів працівника?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 140.1.3 Податкового кодексу України витрати платника податку на прибуток (юридичної особи) на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій, а також у разі якщо законодавством передбачено обов’язковість періодичної перепідготовки або підвищення кваліфікації, включаються до його витрат.

Проведення підготовки чи перепідготовки працівників є забезпеченням повноцінної діяльності підприємства для досягнення позитивних результатів у здійснюваній його господарській діяльності.

Тож витрати підприємства, пов’язані з професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації працівників робітничих професій, не вважаються особистими доходами його працівників і відповідно не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Однак податкова служба може перевірити зв’язок витрат на проведення підготовки чи перепідготовки працівників з основною діяльністю платника податку. Для цього вона зобов’язана звернутися до центрального органу виконавчої влади в галузі освіти, експертний висновок якого буде підставою для прийняття рішення щодо віднесення витрат на такі цілі до витрат підприємства та оподаткування їх ПДФО.

Комментарий

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах