Витрати на навчання працівника, відповідального за пожежну безпеку на підприємстві: податкові наслідки

16

ПРОБЛЕМА

Підприємство (магазин, займається торгівельною діяльністю) направило працівника, який є відповідальним за техніку безпеки на навчання. Чи можна ці витрати включити до складу податкових витрат? Чи потрібно утримати ПДФО з доходів працівника?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 140.1.3 Податкового кодексу України витрати платника податку на прибуток (юридичної особи) на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій, а також у разі якщо законодавством передбачено обов’язковість періодичної перепідготовки або підвищення кваліфікації, включаються до його витрат.

Проведення підготовки чи перепідготовки працівників є забезпеченням повноцінної діяльності підприємства для досягнення позитивних результатів у здійснюваній його господарській діяльності.

Тож витрати підприємства, пов’язані з професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації працівників робітничих професій, не вважаються особистими доходами його працівників і відповідно не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Однак податкова служба може перевірити зв’язок витрат на проведення підготовки чи перепідготовки працівників з основною діяльністю платника податку. Для цього вона зобов’язана звернутися до центрального органу виконавчої влади в галузі освіти, експертний висновок якого буде підставою для прийняття рішення щодо віднесення витрат на такі цілі до витрат підприємства та оподаткування їх ПДФО.

Комментарий

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль