Збільшення авансових внесків у зв’язку з донарахуванням податку на прибуток за актом перевірки

13

ПРОБЛЕМА

За даними акту перевірки підприємству донараховано податок на прибуток за минулий рік. Чи потрібно підприємству доплачувати авансові внески з податку на прибуток у поточному році?

РШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Вимоги щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємствами встановлені пунктом 57.1 Податкового кодексу України (ПК).

Авансові внески сплачують платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн. грн.

Розмір авансових внесків повинен становити не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку на прибуток за попередній звітний (податковий) рік.

Розрахунок щомісячних авансових внесків містить рядок 23 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), затвердженої наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872. При цьому форма декларації використовується платником для самостійного визначення об’єкта оподаткування та самостійного виправлення помилок.

Крім того, податківці у своїх консультаціях в ЄБПЗ звертають увагу платників на те, що формою декларації не передбачено виправлення помилок, виявлених податковим органом під час перевірки платника податку.

Тобто діюче законодавство не містить вимог щодо уточнення авансових внесків з податку на прибуток за результатами донарахувань податку на прибуток під час перевірки податковим органом. Тому підприємство протягом поточного звітного (податкового) року має право сплачувати авансові внески:

- у розмірі, визначеному у рядку 23 декларації за минулий рік;

- у розмірі, більшому за 1/12 нарахованої до сплати суми податку на прибуток за минулий рік без внесення змін до декларації.

Зверніть увагу, що суми податку, донараховані за актом перевірки, платник податків зобов’язаний сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (п. 57.3 ПК).

Зобов’язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, розраховані територіальним органом Міндоходів, відображаються ним в інтегрованій картці платника за даними електронного реєстру повідомлень-рішень у частині узгоджених сум (п. 3 розд. ІІІ Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом МДЗ від 05.12.2013 № 765).

З урахуванням викладеного, підприємству не потрібно доплачувати авансові внески з податку на прибуток у поточному році у зв’язку з донарахуванням податку на прибуток за минулий рік за актом перевірки.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль