Відображаємо в бухобліку сплачену до держбюджету частину чистого прибутку

20

ПРОБЛЕМА

Державне госпрозрахункове підприємство сплачує до державного бюджету частину чистого прибутку (доходу). Чи можна при відображенні в Балансі суми нерозподіленого прибутку зменшити її на суму таких відрахувань? Як відобразити в бухобліку нарахування та сплату до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)?

РІШЕННЯ

Ні, не можна.

Частина чистого прибутку (доходу), яка сплачується державними унітарними підприємствами, прирівнюється до дивідендів (пп. 14.1.49 Податкового кодексу України; ПК).

Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями затверджено постановою КМУ від 23.02.2011 № 138.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається відповідно до форми розрахунку, затвердженої наказом ДПС 16.05.2011 № 285. Такий розрахунок разом із фінансовою звітністю подається до податкових органів у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток.

Фінансова звітність складається відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Форму Балансу (Звіту про фінансовий стан) затверджено НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності».

Сума нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) зазначається у рядку 1420 розділу І Пасиву Балансу.

При цьому нерозподілений прибуток означає, що це частина чистого прибутку, яка не була розподілена підприємством у звітному році.

Крім того, на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства поширюється обов’язок із нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам) у розмірі, встановленому відповідно центральним або місцевим органом виконавчої влади (пп. 153.3.2 ПК).

Відповідно до підпункту 153.3.3 ПК зазначені підприємства мають право зменшити суму нарахованого податку звітного періоду на суму авансового внеску, попередньо сплаченого протягом такого звітного періоду у зв’язку з нарахуванням дивідендів.

Операції з нарахування та сплати частини чистого прибутку (доходу) відображаються у бухобліку державного підприємства такими проводками:

1. На суму нарахованої частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету:

Д-т 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» — К-т 67 «Розрахунки з учасниками»

2. На суму сплаченої до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу):

Д-т 67 — К-т 311 «Поточні рахунки в національній валюті»

3. На суму сплаченого авансового внеску з податку на прибуток за загальною ставкою оподаткування у зв’язку зі сплатою частини чистого прибутку (доходу)::

Д-т 641 «Розрахунки за податками» — К-т 311



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль