Авансові внески з податку на прибуток при переході на ФСП

10

ПРОБЛЕМА

З початку року підприємство переходить із загальної системи оподаткування на фіксований сільськогосподарський податок. Чи повинно підприємство сплачувати авансові внески з податку на прибуток за січень та лютий?

РІШЕННЯ

Пунктом 2 підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) для платників податку на прибуток встановлено сплату авансових внесків з податку на прибуток у січні-лютому поточного року за підсумками минолого.

Фіксований сільськогосподарський податок (ФСП) належить до спеціальних режимів оподаткування. Платниками ФСП можуть бути лише ті сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровоиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п. 301.5 ПК).

Відповідно до частини «а» пункту 307.1 ПК платники ФСП не є платниками податку на прибуток підприємств.

Базовим податковим (звітним) періодом для ФСП є календарний рік, який починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (п. 305.1-305.2 ПК).

Тобто, починаючи з 1 січня поточного року сільгоспвиробник, зареєстрований у податковому органі як платник ФСП, повинен подавати звітність з ФСП та сплачувати цей податок. Авансові внески з податку на прибуток за січень-лютий сплачувати не потрібно, тому що він вже не є платником податку на прибуток. При цьому слід зауважити, що для платника податку на прибуток у 2012 році використовувались такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік (п. 152.9 ПК). Податок на прибуток сплачувався щоквартально. Строк подання квартальної декларації до податкового органу — не пізніше 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду (пп. 49.18.2 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль