Чи збільшуються авансові внески з податку на прибуток у разі значного збільшення прибутку у звітному році

15

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно платнику податку на прибуток, який сплачує авансові внески, додатково доплачувати авансові внески, якщо у звітному періоді було здійснено продаж нерухомості, в зв’язку з чим отримано прибуток, більший ніж був задекларований у декларації?

РІШЕННЯ

Ні, додатково доплачувати авансові внески з податку на прибуток не потрібно.

Порядок сплати авансових внесків платниками податку на прибуток визначено у пункті 57.1 Податкового кодексу України (ПК).

Так, у пункті 57.1 ПК зазначено, що дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний термін подання річної декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий ) рік. Тобто авансові внески, розраховані за результатами декларації за 2013 рік, будуть сплачуватися за період березень 2014 — лютий 2015 року.

Розрахунок щомісячних авансових внесків, які повинні сплачуватися в наступні дванадцять місяців платником податку, подається у складі річної податкової декларації з податку на прибуток. Визначена у розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

При цьому, механізму перерахунку авансових внесків, визначених на підставі річної податкової декларації, у разі значного збільшення або зменшення прибутку протягом року, немає.

Тобто незважаючи на те, що у наступному (звітному) році платник податку на прибуток отримує меншу або більшу суму прибутку, ніж у минулому році, авансові внески він повинен сплачувати у фіксованій сумі, узгодженій ним у поданій річній декларації.

Таким чином, якщо платник податку, який сплачує авансові внески з податку на прибуток, отримав у звітному році прибуток, більший ніж у минулому році, він сплачує авансові внески на загальних підставах. При цьому, за результами звітного року він повинен буде зазначити у річній податкові декларації отриману суму прибутку за звітний рік та сплатити суму зазначеного ним податкового зобов’язання з податку на прибуток за мінусом сплачених авансових внесків.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль