Як враховуються збитки від операцій з акціями, придбаними до набуття чинності Податковим кодексом України

22

ПРОБЛЕМА

Виробниче підприємство має у податковому обліку збитки від операцій з акціями, придбаними до 2011 року. Чи поширюються на такі збитки вимоги щодо поетапного їх врахування упродовж 2012–2015 років згідно з чинною редакцією статті 150 Податкового кодексу України?

РІШЕННЯ

Операції з цінними паперами, придбаними до набуття чинності Податковим кодексом України (ПК), оподатковуються за правилами, що діяли на момент їх придбання, тобто згідно з пунктом 7.6 Закону про прибуток, який втратив чинність з 01.04.2011 у зв’язку з набранням чинності розділом ІІІ ПК.

Отриманий за результатами періоду прибуток включався до валових доходів, а від’ємний фінансовий результат (збиток) переносився на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами такого ж виду майбутніх звітних періодів.

Відповідно, збитки від операцій з цінними паперами до розрахунку об’єкта оподаткування 2010 року чи попередніх років не потрапили, а мають відображатись до їх повного погашення у додатку ЦП до декларації про прибуток (за формою, затвердженою наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872). Наприклад, збитки від операцій з акціями мають потрапити до рядка 03 «Від’ємне значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року» додатка ЦП до декларації про прибуток.

До об’єкта оподаткування такі збитки не потрапляють взагалі. А от у періоді їх повного погашення та отримання податкового прибутку від операцій з цінними паперами позитивний фінансовий результат потрапить до доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування. І лише коли сукупні податкові доходи (рядок 01 декларації) перевищать усі податкові витрати звітного періоду та дозволену частину збитків попередніх періодів (рядок 04 декларації), розрахований податковий прибуток буде оподатковано за чинною податковою ставкою (у 2012 році — 21%, у 2013 році — 19%, у 2014 році — 17%).

Щодо особливостей врахування накопичених на 01.01.2012 податкових збитків, передбачених статтею 150 ПК та пунктом 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, то зазначені вимоги стосуються лише від’ємного значення об’єкта оподаткування платників податку з річним податковим доходом понад 1 млн. грн. і не регламентують порядок перенесення від’ємного фінансового результату до наступних податкових періодів від операцій з цінними паперами.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль