Як оподатковуються доходи нерезидента — учасника спільної діяльності

18

ПРОБЛЕМА

Як згідно з нормами Податкового кодексу оподатковуються доходи нерезидента, якщо він є учасником спільної діяльності?

РІШЕННЯ

Підпунктом «є» пункту 160.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею ПК. Під такими доходами розуміються, зокрема, доходи, отримані нерезидентом від провадження спільної діяльності на території України.

Згідно з пунктом 4 Порядку ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затвердженого наказом МДЗ від 16.12.2013 № 810 (далі — Порядок № 810), якщо уповноважений платник здійснює на користь нерезидента — учасника договору про спільну діяльність виплату доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від здійснення спільної діяльності на території України (у т. ч. на рахунки нерезидента, що ведуться у національній валюті), то цей платник зобов’язаний утримувати податок з цих доходів за ставкою у розмірі, встановленому ПК.

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов’язані утримувати податок з доходів, зазначених у пункті 160.1 ПК, за ставкою 15% їх суми та за рахунок цих доходів. Податок сплачується до бюджету під час виплати доходів, якщо інше не передбачено чинними положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати (п. 160.2 ПК).

При цьому відповідно до підпункту 153.14.3 ПК виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 151.1 ПК, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до або під час такої виплати.

Таким чином, виплата доходу нерезиденту можлива тільки після оподаткування прибутку, тобто надалі оподаткування доходів нерезидентів — учасників спільної діяльності відбувається згідно з пунктом 4 Порядку № 810.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль