Оподаткування доходів нерезидента

17

ПРОБЛЕМА

Підприємство, не маючи довідки від нерезидента про його резидентський статус, сплатило йому за транспортні послуги, не перерахувавши при цьому до бюджету 6% податку на репатріацію. Які санкції будуть застосовані? Чи можна виправити цю помилку, сплативши податок пізніше?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 160.2 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що резидент, який здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов’язаний утримувати податок з таких доходів за ставкою 15% і сплатити до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів.

Згідно з пунктом 103.2 ПК податковий агент має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України у частині звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом податковому агенту документа (довідки), який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 ПК.

Така довідка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою Україна уклала міжнародний договір. Вона видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ПК). Отже, 6% податку можна було б нарахувати лише при наявності вищезазначеної довідки від нерезидента. В іншому випадку податок складатиме 15% згідно з пунктом 160.2 ПК.

У пункті 103.8 ПК вказано, що особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному податковому році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий рік, може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо зменшення від оподаткування у звітному (податковому) році з отриманням довідки після його закінчення.

Штрафна санкція за несплату податку на репатріацію буде становити 25% від суми несплаченого податку, але розрахованого по ставці не 6%, а 15%. За повторне таке порушення санкція буде становити вже 50% (ст. 127 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль