Чи повинна фізособа утримувати податок при виплаті доходу юрособі-нерезиденту

10

ПРОБЛЕМА

Фізична особа — резидент України купує акції українського підприємства у юридичної особи — нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при виплаті доходу нерезиденту — юридичній особі?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Будь-які доходи, отримані нерезидентом з джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності оподатковуються у порядку й за ставками, визначеними статтею 160 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, відповідно до пункту 160.2 ПК резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 160.3-160.7 ПК, зобов’язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 160.1 ПК, за ставкою у розмірі 15% від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набули чинності.

Оскільки відповідно до підпункту 14.1.213 ПК поняття «резидент» включає в себе і поняття «фізична особа — резидент», то на фізичну особу — резидента поширюються вимоги, встановлені в статті 160 ПК.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах