Звичайні ціни у разі продажу товару на експорт

5

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно застосовувати звичайні ціни при визначенні доходу в іноземній валюті у разі продажу товарів на експорт?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Відповідно до пункту 153.2 Податкового кодексу України(ПК) звичайні ціни застосовуються при оподаткуванні податком на прибуток контрольованих операцій. Контрольованими є, зокрема, господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами чи резидентами за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.1 та пп. 39.2.1.4 ПК).

Отже, при здійсненні платником податку контрольованих операцій з нерезидентами, в т. ч. зареєстрованими в офшорних зонах, визначення доходу здійснюється на підставі договірних цін, але не нижчих за звичайні ціни на товари (роботи, послуги), що діяли на дату їх продажу. В інших випадках діють договірні ціни. При визначенні витрат слід врахувати обмеження, встановлені пунктом 161.2 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах