Оподаткування благодійної допомоги релігійній організації

17

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець (платник єдиного податку, друга група) надає благодійну допомогу релігійній організації, що зареєстрована неприбутковою, у вигляді безоплатних робіт (прокладання труб). Чи потрібно оподатковувати вартість безоплатних робіт податком на прибуток або такі роботи можна вважати благодійною допомогою? Як правильно оформити таку допомогу, щоб вона звільнялася від оподаткування?

РІШЕННЯ

На жаль, незалежно від порядку оформлення виконаних робіт (безоплатне виконання робіт чи благодійна допомога) їх вартість доведеться оподатковувати. І ось чому.

Від оподаткування податком на доходи звільняються доходи релігійних організацій, що зареєстровані та внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ, у вигляді (п. 157.7 Податкового кодексу України; ПК):

  • коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

  • будь-яких інших доходів від надання культових послуг, а також пасивних доходів.

Як бачимо про виконані роботи не йдеться. Тобто не оподатковуватиметься лише вартість отриманих релігійною організацією труб. А от вартість робіт з їх прокладання доведеться оподатковувати (п. 157.11 ПК).

При цьому відповідно до підпункту 135.5.4 ПК вартість безоплатно отриманих робіт визначається на рівні не нижче звичайної ціни.  

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль