Які наслідки існують при відсутності підтвердних документів з операцій у неприбутковій організації

9

ПРОБЛЕМА

Неприбуткова організація (ознака 0011) згідно договору з юрособою впродовж певного періоду отримувала дохід відповідно до своєї статутної діяльності. Чи може відсутність підтверджуючих документів про виконані роботи бути розцінено у неприбуткової організації як кошти, отриманні не відповідно до статутної діяльності організації, а як кошти отримані з інших джерел, та на суму цих коштів нараховано податок на прибуток із всіма відповідними санкціями?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 157.5 Податкового кодексу України (ПК) звільняються від оподаткування податком на прибуток доходи неприбуткових організацій з ознакою неприбутковості «0011», отримані у вигляді:

внесків, відрахувань засновників і членів;

коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від провадження їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів;

дотацій або субсидій.

У разі якщо неприбуткова організація отримує дохід з інших джерел, така неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок на прибуток, що визначається як сума доходів, отриманих із таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів (п. 157.11 ПК).

Пунктом 135.2 ПК встановлено, що доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання доходів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Наявність договору у даному випадку лише засвідчує угоду сторін, але не підтверджує отримання доходів. Платіжний документ є первинним документом, що свідчить про отримання коштів неприбутковою організацією, але він не підтверджує факту виконання робіт. Для підтвердження факту отримання коштів неприбутковою організацією від провадження її основної діяльності необхідно мати підписаний замовником акт виконаних робіт.

Враховуючи вищевикладене, у ситуації що склалася, є декілька виходів:

1) з метою уникнення непорозумінь з податковим органом вимагати від партнерів надати підписані акти виконаних робіт згідно з договором (договір є обов’язковим для виконання сторонами згідно із статтею 629 Цивільного кодексу України);

2) при неотриманні актів визнати доходи як отримані не від основної діяльності та оподаткувати їх податком на прибуток за загальною ставкою. Крім того, відповідно до вимог статті 50 ПК при відображенні недоплати у складі Податкового звіту, що подається за звітний (податковий) період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, необхідно сплатити штраф у розмірі 5 відсотків від суми недоплати; при наданні уточнюючого Податкового звіту сума штрафу становить 3 відсотка від недоплати;

3) залишити все як є, а потім за результатами документальної перевірки відстоювати свою позицію в суді.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль