Хто сплачує податок на прибуток за договором управління майном з нерезидентом

18

ПРОБЛЕМА

Відповідно до договору управління майном резидент виступає управителем, а нерезидент ― установником управління. При цьому нерезидент має довідку, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (про уникнення подвійного оподаткування). Чи потрібно управителю майна нараховувати та сплачувати податок на прибуток за таким договором управління?

РІШЕННЯ

Договори управління майном повинні перебувати на обліку в контролюючих органах (п. 64.6 Податкового кодексу України; ПК). А управитель зобов’язаний утримувати та вносити податки до бюджету під час виконання договору.

Нагадаємо, що для взяття на облік договору управління майном управитель подає до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку:

  • заяву за формою № 1-ОПП;

  • копію договору управління майном (договір управління нерухомим майном має бути нотаріально посвідченим) (п. 4.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Особливості оподаткування податком на прибуток діяльності, що здійснюється за договорами управління майном, наведені в пункті 153.13 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, тут прописано обов’язок управителя вести окремо від власного облік доходів і витрат від управління майном, яке отримано ним в управління. До складу доходів в окремому обліку відносяться доходи від управління майном, отримані в будь-якому вигляді. А до складу витрат ― всі витрати, визначені згідно із статтями 138 − 143 ПК, у тому числі винагорода управителю.

Прибуток від кожного договору управління оподатковується на загальних підставах, а податок на прибуток сплачується до бюджету управителем майна. Водночас таку суму отриманого прибутку не включають до складу доходу установника управління та витрат управителя майна.

Відповідно при оподаткуванні податком на прибуток результатів діяльності (прибутку) в межах договору управління майном слід керуватися загальними нормами розділу ІІІ ПК. А наявність довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (про уникнення подвійного оподаткування), не відміняє такого обов’язку.

Підготовленочленами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Освітні заходи

Семінар «Все про ПДВ і перевірки у 2017 році»

10 лютого 2017 року, Київ


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль