Оформлення оренди права користування торговельним знаком та її оподаткування

9

ПРОБЛЕМА

Як правильно здавати в оренду право на користування торговельним знаком? Як оподатковувати цю операцію?

РІШЕННЯ

Визначення торговельного знаку (торговельної марки) наведено в статті 492 Цивільного кодексу України (ЦК). Так, торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів, що виробляються однією особою, від товарів, що виробляються іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.

Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Торговельна марка, яка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленому законом порядку добре відомою, не вимагає засвідчення свідоцтвом (ст. 494 ЦК).

Відповідно до статті 426 ЦК особа, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності, може використовувати цей об’єкт на власний розсуд, з додержанням при цьому прав інших осіб.

Виключне право дозволяти використання торговельної марки передбачено статтею 495 ЦК. Надання дозволу використання об’єкта права інтелектуальної власності може бути визначено ліцензійним договором (ст. 1109 ЦК).

У той же час статтею 1116 ЦК передбачено, що право на використання об’єктів інтелектуальної власності, комерційного досвіду та ділової репутації є предметом договору комерційної концесії. Сторонами в такому договорі можуть бути виключно суб’єкти підприємницької діяльності.

Договір комерційної концесії укладається у письмовій формі та підлягає державній реєстрації.

Правоволоділець торговельної марки визнає податковий дохід від операцій концесії на суму нарахованого лізингового платежу у податковому періоді такого нарахування (п. 153.7 Податкового кодексу України; ПК).

Для платника єдиного податку — фізичної особи або юридичної особи отриманий дохід від надання в комерційну концесію торговельної марки в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, включається до складу доходу протягом податкового (звітного) періоду (п. 292.1 ПК).

Послуги з надання права використання об’єктів права інтелектуальної власності є об’єктом оподаткування ПДВ, якщо отримувач послуг, зареєстрований як суб’єкт господарювання на території України (п. 186.3 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль