Як списати в бухгалтерському обліку списання торгових патентів

11

ПРОБЛЕМА

Які бухгалтерські проводки необхідно зробити, щоб списати вартість торгових патентів, якщо фінансовий результат (рахунок 79) за квартал становить 2400 грн., а вартість торгових патентів — 2550 грн.?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 152.2 Податкового кодексу України (ПК) платник податку, який проводить діяльність, що підлягає патентуванню відповідно до розділу XII ПК, зобов’язаний окремо визначати податок від кожного виду такої діяльності та окремо визначати податок від іншої діяльності.

З цією метою ведеться окремий облік доходів, отриманих від діяльності, що підлягає патентуванню, та витрат, пов’язаних з веденням діяльності з урахуванням від’ємного значення як результату розрахунку об’єкта оподаткування.

Згідно з пунктом 152.1 ПК податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII ПК, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

У бухгалтерському обліку операції з списання вартості торгових патентів знайдуть своє відображення наступним чином.

з/п

Зміст операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Д-т

К-т

Доходи

Витрати

1

Нараховано податок на прибуток від діяльності що патентується

(2400 × 19%)

98

641

456,00

2

Списано вартість торгового патенту у сумі нарахованого податку на прибуток

641

39

456,00

3

Списано на адміністративні витрати в сума перевищення (2550,00 - 456,00)

92

39

2094,00



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль