Які податкові наслідки продажу невиробничого об’єкту, придбаного як виробничий

11

ПРОБЛЕМА

Підприємство продає невиробничий об’єкт, який був придбаний як виробничий. Які податкові наслідки цієї операції?

РІШЕННЯ

Спочатку необхідно було виробничий об’єкт перевести до складу невиробничих (на момент прийняття рішення про переведення об’єкту до складу невиробничих активів).

Відповідно до пункту 146.15 Податкового кодексу України (ПК) при передачі об’єкта основних засобів до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку об’єкт не амортизується. При цьому під час переведення об’єкта до складу невиробничого з метою нарахування податкових зобов’язань з ПДВ, потрібно взяти його балансову вартість на момент переведення (п. 198.5 ПК).

База оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання (п. 189.1 ПК).

Таким чином, виходячи зі статей 185 ПК та 188 ПК при операції продажу невиробничого об’єкту підприємству слід нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Податкові наслідки продажу невиробничого об’єкта щодо податку на прибуток визначені пунктом 146.13 ПК. Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Та оскільки об’єкт основного засобу спочатку виконував функції виробничого й підприємство нараховувало по ньому амортизацію, вважаємо, що суму перевищення слід визначати не між вартістю продажу та первісною вартістю, а саме між вартістю продажу та залишковою вартістю.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль