Оподаткування субвенцій з державного бюджету

28

ПРОБЛЕМА

Чи оподатковується податком на додану вартість субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що надійшла комунальному підприємству з місцевого бюджету? Чи включається субвенція до складу доходів в податковому обліку?

РІШЕННЯ

Підпунктом 196.1.6 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів/послуг у частині суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011 № 4282-VIІ субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, надається за рахунок коштів спеціального Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабміном, та є джерелом формування спеціального фонду місцевих бюджетів.

Вищезазначені операції не є оплатою вартості поставлених послуг, а тому такі адресні субвенції згідно з діючим законодавством не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, включаються до інших доходів звітного періоду (пп. 135.5.10 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль