Податкові наслідки при отриманні фінансової допомоги платником ФСП

5

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) одержало фінансову допомогу від свого засновника у вигляді товарно-матеріальних цінностей. Які податкові наслідки можуть виникнути у підприємства за цією операцією?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки не виникнуть.

Фінансовою допомогою вважається сума коштів, що надається платнику податку на безповоротній або поворотній основі (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України; ПК).

З метою оподаткування податком на прибуток товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), що одержані платником податку та за які не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, вважаються безоплатно наданими товарами (пп. 14.1.13 ПК). Зазначена норма ПК поширюється на платників податку на прибуток.

Сільгосппідприємство є платником ФСП і сплачує його згідно з главою 2 розділу XIV ПК. Платники ФСП не є платниками податку на прибуток (пп. «а» п. 307.1 ПК).

Тобто безоплатно одержані сільськогосподарським підприємством — платником ФСП матеріальні цінності від свого засновника не впливають на об’єкт оподаткування ФСП.

Щодо ПДВ, то сільгосппідприємство не має права на податковий кредит з ПДВ, оскільки ним не сплачена сума ПДВ при безоплатному отриманні ТМЦ (п. 198.1 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль