Оренда приміщення під офіс за фактичною адресою: податкові наслідки

19

ПРОБЛЕМА

Підприємство — оператор зв’язку (платник податку на прибуток на загальних підставах) орендує приміщення під офіс за фактичною адресою. Крім того, одна з телефонних станцій розміщена також за фактичною адресою в орендованому приміщенні. Чи має право підприємство включати орендну плату за приміщення, що знаходиться за фактичною адресою, до податкових витрат, а суму ПДВ — до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, включаються витрати, пов’язані з оперативною орендою платника податку.

Оподаткування операцій лізингу (оренди) здійснюється відповідно до пункту 153.7 ПК в такому порядку: передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов’язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування. Документом, який є підставою такого нарахування для включення суми орендної плати до витрат орендаря, є акти приймання-передачі об’єкта оренди, якщо їх підписання передбачено договором. За відсутності актів нарахування здійснюється на підставі договору оренди.

При цьому витрати з орендної плати належать до складу витрат при обчисленні податку на прибуток за умови використання орендованого майна у власній господарській діяльності.

Підтвердженням використання орендованого під офіс приміщення у власній господарській діяльності є договір оренди, в якому обов’язково вказується сума орендної плати, строки та форма оплати. На підставі цього договору орендар перераховує орендну плату на розрахунковий рахунок в банку або до каси орендодавця.

Згідно з підпунктом 185.1 ПК операції з надання нерухомості в оренду є об’єктом оподаткування податком на додану вартість (ПДВ).

Право віднесення сум податку до податкового кредиту в орендаря виникає за наявності податкової накладної, наданої йому орендодавцем та оформленої відповідно до вимог пункту 201.1 ПК та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 № 957.

Серед основних реквізитів у податковій накладній зазначається місцезнаходження (податкова адреса) продавця та покупця.

Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу. А згідно з пунктом 45.2 ПК податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР).

Тобто, незалежно від того, чи буде в податковій накладній зазначено фактичне місцезнаходження згідно з договором оренди, чи податкову адресу орендаря згідно з ЄДР, орендар матиме право на податковий кредит. Тим більше, що дані інших полів податкової накладної підтверджують його статус як платника ПДВ (індивідуальний податковий номер).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль