Нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

2704
Механізм застосування мінімального страхового платежу до перехідних лікарняних викликає чимало запитань. Тож під час вебінару до Дня бухгалтера експерт МCFR: Головбух Андрій Дуднік роз’яснив алгоритм нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

Фахівці ДФС у своєму листі від 31.03.2015 № 6667/6/99-99-17-03-01-15 виклали порядок нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні.

База нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

Для визначення єдиного внеску на перехідні лікарняні суми допомоги з тимчасової непрацездатності розподіляються між місяцями, за які вони нараховані. Оскільки сума зарплати за місяць початку хвороби відома, визначену загальну базу нарахування ЄСВ потрібно порівняти з мінімальною зарплатою.

ЄСВ на перехідні лікарняні

У місяці початку хвороби єдиний внесок нараховується на фактичну суму зарплати. Адже ми ще не знаємо загальну базу нарахування ЄСВ за такий місяць.

Якщо після розподілу сум лікарняних загальна база нарахування єдиного внеску за місяць початку хвороби менша, ніж мінімальна заробітна плата, ЄСВ донараховується виходячи з розміру мінімальної зарплати. Фактично нарахований і сплачений єдиний внесок із зарплати за такий місяць потрібно також врахувати.

На фактичну суму лікарняних ЄСВ нараховується у місяці закінчення хвороби. Після того, як стає відома сума зарплати за місяць закінчення хвороби, перехідні лікарняні за цей місяць додаються до такої суми. Отримана сума порівнюється з мінімальною зарплатою.

У разі якщо загальна база нарахування єдиного внеску менша за мінімальну зарплату, ЄСВ з лікарняних нараховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Повний виступ лектора, присвячений питанням нарахування та сплати ЄСВ, ви можете переглянути за посиланням.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль