Індексація зарплати у 2016 році

5431
Під час безплатного вебінару до Дня бухгалтера, що відбувся 14 липня 2016 року, головний редактор тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» Тетяна Піднебесна розповіла про проведення індексації зарплати у 2016 році

Проведення індексації зарплати у 2016 році врегульовують Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078.

Механізм визначення базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації зазнав змін. Тепер право на індексацію виникає, якщо наростаючим підсумком ІСЦ перевищить поріг індексації (103%  — із 01.01.2016). У разі підвищення посадового окладу значення ІСЦ у місяці такого підвищення приймається за 100%.

Проводити індексацію не потрібно, якщо в місяці підвищення окладу розмір підвищення зарплати перевищує суму індексації в базовому місяці. Якщо зарплата не перевищує суму індексації в базовому місяці, сума індексації розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Підприємства зазначають особливості та правила проведення індексації грошових доходів своїх працівників у колективних договорах. При цьому проведення індексації є обов’язковим.

Оскільки суми індексації входять до фонду додаткової заробітної плати, за непроведення індексації на посадових осіб підприємств накладається штраф від 15 до 50 нмдг (від 255 до 850 грн.).

Що стосується індексації стипендій учнів і студентів, то для визначення права на поточну індексацію ІСЦ наростаючим підсумком розраховують із жовтня 2015 року. Адже стипендії востаннє підвищувались у вересні 2015 року.

Повний виступ лектора ви можете переглянути за посиланням

Правила індексації зарплати у 2016 році шукайте в публікації «Індексація заробітної плати за правилами».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль