Підтвердження сільгоспвиробником статусу єдиноподатника

342
З’ясуємо, чи може сільгоспвиробник включати дохід від надання послуг іншим підприємствам-сільгоспвиробникам до розрахунку 75-відсоткової частки для підтвердження статусу єдиноподатника

Податковий кодекс України визначає, що сільськогосподарський товаровиробник має право перебувати на єдиному податку, якщо частка його сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не менша за 75% загального доходу.

Така частка розраховується як питома вага доходу сільгосптоваровиробника від реалізації власно виробленої сільгосппродукції у загальній сумі доходу. У формі розрахунку, затвердженій наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 № 772, частка сільськогосподарського товаровиробництва розраховується як відношення значень рядків 1 та 4.

У рядку 1 розрахунку прописують загальну суму доходу від реалізації сільгосппродукції власного виробництва, продуктів її переробки та від надання супутніх послуг покупцю, зокрема:

  • збирання врожаю, його брикетування, складування, пакування та підготовки продукції до збуту;
  • зберігання сільськогосподарської продукції.

Інші послуги, які одне сільгосппідприємство може надавати іншому, не впливають на збільшення граничного розміру частки сільськогосподарського товаровиробництва.

У рядку 4 розрахунку зазначають різницю між загальною сумою доходу сільгосптоваровиробника (р. 2) та величиною, на яку її зменшують (р. 3).

Загальну суму доходу сільгосптоваровиробник визначає відповідно до вимог П(С)БО 15 «Дохід».

Тож якщо одне сільгосппідприємство надає іншому послуги, не зазначені вище, дохід від них враховується в загальній сумі доходу, яка прописується в рядках 2 та 4 розрахунку. Це призводить до зменшення граничного розміру частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Якщо за підсумками року частка буде меншою за 75%, сільгосптоваровиробник змушений буде перейти на загальну систему оподаткування.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль