Виправлення помилок у декларації про прибуток через додаток ВП

535
Розглянемо правила заповнення додатка ВП до декларації з податку на прибуток у разі виправлення помилок

Самостійно коригувати помилки можна у два способи:

  • через уточнюючий розрахунок;
  • за допомогою поточної декларації з відповідного податку.

Якщо уточнюючий розрахунок подають незалежно від граничних строків звітування, то виправлення помилок минулого звітного періоду через додаток ВП здійснюють у складі поточної декларації.

За виправлення помилок через додаток ВП до декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897, підприємство самостійно нараховує штраф — 5% від суми заниженого податкового зобов’язання. Штраф у разі коригування помилок через уточнюючу декларацію складає 3% від суми недоплати.

При цьому підприємство нараховує пеню, визначену з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження. Пеня відраховується через 90 днів після останнього дня граничного строку сплати грошового зобов’язання. Якщо протягом цього часу до податкової звітності будуть внесені зміни, пеня не нараховуватиметься.

Податківці зазначають, що право звільнення від нарахування пені застосовується до правовідносин, які виникли з 01.09.2015. Тобто граничний термін сплати грошового зобов’язання з податку на прибуток має припадати на дату починаючи з 01.09.2015.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах